💯 Oficjalny sklep GOATBOX | 📦 Wysyłka tego samego dnia | 🚚 DARMOWA DOSTAWA od 300,00 PLN
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kieliszek z efektem lustra

2020-07-23
Kieliszek z efektem lustra
Cześć!
Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jak wykonać kieliszek z wyciskami i efektem lustra.
Do jego wykonania użyłam rzeczy i preparatów pokazanych na zdjęciu. Dodatkowo w trakcie pracy doszła mi jeszcze foremka ze wzorem sznurka, lakier matowy i lakier w sprayu.
Zaczynamy od pokrycia kieliszka gessem do wysokości na jakiej będą zaczynały się wyciski. Jeśli ktoś nie posiada preparatu do efektu lustra musi dokładnie pokryć kieliszek aby nie było prześwitów. Możliwe, że będzie trzeba nałożyć 2-3 warstwy.
Kiedy gesso już wyschnie klejem przyklejamy wyciski. Jest to jak układanie puzzli. Czasem trzeba coś przyciąć. Kiedy masa schnie, kurczy się i powstają szpary, które w niczym nie przeszkadzają. Kieliszek najlepiej odłożyć do wyschnięcia na 24h.
Wyschnięte wyciski malujemy gessem.
Po wyschnięciu może okazać się, że trzeba niektóre miejsca przemalować raz jeszcze. Przed nałożeniem kolejnej warstwy gessa wyczyściłam kieliszek za pomocą mokrej chusteczki i wykałaczki.
Również od środka użyłam preparatu do efektu lustra i zabezpieczyłam go lakierem w sprayu. Nie jest to konieczne, ale z doświadczenia wiem, że można uszkodzić paznokciem powierzchnię.
Kiedy druga warstwa gessa wyschła zabezpieczyłam całość lakierem matowym tylko dlatego, że nie będę woskiem pokrywać całej powierzchni.
Na koniec, jak kto lubi nakładamy wosk palcem, szmatką lub pędzlem. Dzięki temu uwydatnią się wzory z foremki. Uwydatnić wzór możemy również za pomocą farb i techniką suchego pędzla.


Pozdrawiam Agnieszka z Kooltowe Decu
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020

Polecane

pixel