💯 Oficjalny sklep GOATBOX | 📦 Wysyłka tego samego dnia | 🚚 DARMOWA DOSTAWA od 300,00 PLN
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Toffifee na dzień babci i dziadka

2020-01-10
Toffifee na dzień babci i dziadka
Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami, dlatego chciałabym zainspirować Was do samodzielnego wykonania pudełeczka na słodkości na tę okazję.
Do wykonania potrzebujemy
- opakowanie na Toffifee GoatBox,
- dwa arkusze dowolnego papieru scrapowego - ja użyłam papier z kolekcji Soulmate od P13
- foamiran
- kwiaty papierowe, i inne dodatki ozdobne - ja użyłam dodatkowo sizal, ozdobny metalowy kluczyk, sznurek, tekturki
- serwetka ozdobna GoatBox
- odpowiednio docięty dowolny napis
- tusze do wycieniowania kwiatów lub pastele
Dodatkowo, taśma, klej, klej na gorąco, nożyczki, żelazko do wykonania kwiatów, ewentualnie wykrojniki lub gotowe scrapki. Inne narzędzia których używacie w trakcie pracy.
Mając już wszystkie potrzebne materiały przystępujemy do działania. na początku dobrze mierzymy boki naszej bazy i docinamy papier tak aby okleić wszystkie zewnętrzne boki pudełka. Pamiętamy aby papier był docięty tak by zachować kilku milimetrowy margines. Ja jako tło wybrałam arkusz na, którego odwrocie znajdują się elementy do wycięcia, dlatego na tym etapie pracy wycięłam również wybrane elementy, które wykorzystam później do ozdobienia pudełka. Dodatkowo wycięłam kółko z papieru bazowego oraz kwiaty z foamiranu.
Za pomocą kleju lub taśmy oklejamy wszystkie boki naszego pudełka dociętym wcześniej papierem scrapowym. Następnie przechodzimy do tworzenia kwiatów z foamiranu. Wcześniej wycięte płatki delikatnie farbujemy za pomoca tuszu lub pasteli tak aby nadać im głębi koloru. Następnie zgrzewając za pomocą żelazka formujemy płatki i łączymy je pręcikami.
Tworzenie kompozycji. Stopniowo układamy kolejne elementy, póki co bez klejenia tak aby uzyskać efekt, którego oczekujemy. Ja zaczynam od elementów serwetek i napisu. Pierwsze największe kwiaty przykładam w różnym ustawieniu i wybieram te które najbardziej mi odpowiada. Przystępuję do sklejenia pierwszych elementów i stopniowo dodaję kolejne. Pamiętajcie żeby elementy papierowe kleić na dystansach, dzięki temu wasza praca zyska głębię i będzie wyglądać lżej.
Pudełko gotowe, można zapakować czekoladki i biec do dziadków z życzeniami :)
Oto mój pomysł na słodki prezent, mam nadzieję że Was zainspirowałam. Ja postawiłam na własnoręcznie robione kwiaty, ale spokojnie możecie skorzystać z gotowych papierowych :)
Czekam na Wasze propozycje ozdobienia GoatBox'owych pudełek na słodkości dla dziadków :)

--Pozdrawiam,
Marta Styczyszyn
Papierowe Agrafki
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020

Polecane

pixel