💯 Oficjalny sklep GOATBOX | 📦 Wysyłka tego samego dnia | 🚚 DARMOWA DOSTAWA od 300,00 PLN
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Urodzinowy parawan

2018-05-15
Urodzinowy parawan
Witajcie,
dzisiaj przychodzę do Was z jeszcze gorącą nowością. Kilka dni temu w sklepie pojawiły się karty-parawany w formacie A6.
Lubię pobawić się nowościami, więc od razu zabrałam się za białą bazę ;)Po złożeniu wygląda tak:Ale jako to ozdobić? Pozwólcie, że was trochę poprowadzę ;)
Zaczęłam od zmierzenia takie poskładanej bazy w poziomie i pionie (tutaj zmierzyłam w miejscu, gdzie ostatnia "ścianka" jest najwyższa). Dało mi to pojęcie jakie mniej więcej kawałki papieru będą potrzebne.
Jak widzicie zmierzyłam 9,5x14,5 cm. Papier, który przyklejam bezpośrednio do bazy zawsze przycinam o pół centymetra mniejszy. Do ozdobienia przodu (analogicznie też tyłu) potrzebujemy więc 3 kawałki (bo trzy ścianki) o wymiarach 9x14cm.
Pracowałam na arkuszach z kolekcji Gentle Dreams Small Wingels Shop, więc zaczęłam od wycięcia paska 14x29cm.Miałam więc przyciętą już odpowiednią wysokość papieru. Pozostało jeszcze pociąć powstały pasek na 3 kawałki, każdy po 9cm.A skosy? Około 0,25 centymetra od każdego brzegu, czy bigu (czyli w miejscu, gdzie będzie granica między papierem ozdobnym, a bazą) kolejno mierzyłam i zapisywałam sobie wysokość. Od każdej wartości również odjęłam 0,5 cm (taki sam margines obowiązuje w poziomie i w pionie ;))Na krawędziach poszczególnych pasków odmierzałam wyliczone wartości. Uwaga! zawsze mierzyłam od dołu ;)Trymerem (śmiało dacie sobie radę też za pomocą linijki i nożyka, lub nożyczek ;)) przycięłam każdy pasek wg oznaczeń.Kolejna warstwa powstawała analogicznie. Postanowiłam jednak zrobić większy margines. Tak, żeby z każdej strony widoczne było ok 0,5cm fioletowego papieru.
Rachunek więc jest taki: fioletowy papier jest o 0,5cm mniejszy od bazy, a ja kolejny chcę mieć o jeszcze 1 cm mniejszy. Czyli tym razem odejmuję 1,5cm (0,5cm+1cm).
Podobnie jak pierwszą warstwę, zaczynam od paska. Tym razem o wysokości o 1cm mniejszej od poprzedniego, bądź o 1,5 mniejszego od bazy. Poprzedni pasek miał wysokość 14cm (baza 14,5) - wycinam więc 13x29cm.
Tak samo, jak w poprzednim przypadku powstały pasek tnę na trzy, tym razem o wymiarach 8x13cm (dlaczego 8? bo znowu odjęłam 1cm, żeby mieć równy margines w pionie i poziomie).
Teraz ważna uwaga. Nie mogę znowu odmierzać sobie blisko krawędzi, bo mamy skos i wysokości w zależności od miejsca pomiaru się różnią. Jak sobie poradzić? Ja przykładałam wycięte kawałki w miejsca, gdzie powinny być przyklejone i leciutko ołówkiem zaznaczałam w miejscu krawędzi. W tych punktach mierzymy wysokość
Wymazałam wszystkie stare notatki i zapisałam nowe wartości :)Następnie analogicznie do pierwszej warstwy każdy kawałek ozdobnego papieru mierzyłam (od dołu!) i wycinałam.
Jest! Mamy przycięty papier :) Na jedną stronę :) Jak się przyjrzycie, to oklejenie jednej strony parawanu niewiele nam da, bo środkowa ścianka tyłu po złożeniu pojawia na się na przodzie. Trzeba więc (przynajmniej tę jedną ściankę ozdobić tak samo (ewentualnie podobnie)
Tutaj moja bardzo ważna uwaga. Żebyście nie zrobiły błędu jak ja w pośpiechu. Chciałam skorzystać z obliczeń na przedniej stronie i nie odwróciłam bazy na tył. W efekcie źle przycięłam skos (mamy tutaj tzw. odbicie lustrzane ;)). Więc zanim zaczniecie wycinać skosy na tylną stronę, odwróćcie sobie bazę i odpowiednio przepiszcie notatki ;) Ja musiałam poratować się innym papierem, ale środkowa, ta najważniejsza warstwa wygląda jak powinna ;)
Wszystko powycinane?
Powinnyście mieć 2(warstwy)x 3 =6 kawałków papieru na przód i tak samo na tył. W moim przypadku jest trochę mniej, bo zewnętrzne ścianki tyłu okleiłam tylko jedną warstwą (czyli zamiast 6 kawałków mam ich 4).
Jeżeli wszystko macie, to kleimy.Nie szalałbym za bardzo z dystansami tutaj, bo nam się baza nie poskłada. Ja na dystans przykleiłam tylko pierwszą stronę, tą najmniejszą, całkiem z przodu.
No i gotowe, wystarczy tylko ozdobić, ale z tym, to przecież świetnie dacie już sobie same/sami radę :)
Ja postawiłam na zbliżone kolorami kwiaty w każdym wyższym górnym rogu. Gdy parawan jest złożony dają wrażenie jednej kompozycji. Gdy parawan rozłożymy, z każdej strony mamy przynajmniej jedną stronę z kwiatami.
Na środkowej stronie kwiaty umieściłam na naszej kolejnej nowości - małym tagu. Bardzo praktyczna drobnostka, doda uroku, pomoże wykończyć kompozycję. Nada się także do albumów, czy exploding boxów, albo jako zawieszki prezentowe.Do kolekcji Small Wingels Shop zakupionej u nas w CraftCorner dostajecie także digistemple. Wycięłam wydrukowany, nakleiłam go na małą serwetkę GoatBox i już mam ozdobę na jedną ze stron :)Parawanik został stworzony jako kartka z okazji urodzin. Poleciał już w świat, żeby ochronić go przed szkodami, zamknęłam go w pudełku A6. Tutaj tylko skromnie okleiłam jedną warstwą papieru i nakleiłam kolejny digistempel na serwetce. Jest płasko, więc nie ma się co uszkodzić :)Mam nadzieję, że udało mi się dzisiaj Was zainspirować, że trochę rozjaśniłam jak poradzić sobie z nie prostymi kątami :)
Pozdrawiam serdecznie
Wiki
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

pixel